Nev Sözleri

Nev - 'Benim için sanat kesretle vahdet arasındaki köprüdür. Allah'ın, insanı yaratışındaki gayeyi idrak çabasıdır. O yüzden de ışığa gitmeden, gölgel...

'Benim için sanat kesretle vahdet arasındaki köprüdür. Allah'ın, insanı yaratışındaki gayeyi idrak çabasıdır. O yüzden de ışığa gitmeden, gölgeli yanlarımızla yüzleşmek çok mühim'
— Nev

facebook-icon whatsapp-icon twitter-icon email-icon

DiğerNevSözleri

Aşk dört kişiliktir; bendeki ben, sendeki sen, bendeki sen, sendeki ben.

Nev

Aşk, Tanrı'yı bir başka bedende arama gafletidir.

Nev

Bence müzik demek; duygu halleri yaratmak, içeriklere anlam yüklemektir.

Nev

Benim babam denizciydi, kaptandı. Ben de dalgıcım. 'Mavi'yi de suyun altında yaptım. Dalmayan birine nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama 35 metrede rahatlıyorsun, gözünün önüne bir sürü şey geliyor. Ben de derinleri seven bir adamım. Sığlıklar da bir yere kadardır. Sonunda beni ifade etmez.

Nev

Benim hayranlarım benim yaptığım müziğin tarzını anlıyor ya işte bu benim için her şeyden önemli ben işimi sessiz sakin yaparım ama herkes yaptığım müziği anlar ben bir yok belirledim kendime o yolda gidiyorum beni bilen biliyor.

Nev

Benim için müzikte içerik önemli. Üretken olduğunuzda, böylesine zengin topraklarda yaşadığınız zaman ister istemez bunun zenginliğini yaşıyorsunuz. Bir gün efkarlanıp alaturka, bir başka gün folk yada rock müzik üretebiliyorsunuz. Hal böyleyken değişik çeşitliliği olan bir tarz yaratabiliyorsunuz.

Nev

Bu müziğin adı Nev!. Biraz daha aç derseniz, bir Nev-i müzik. Söylediğim kelam, muhabbet.

Nev

Doğru iş için yanlış zaman yoktur.

Nev

Doğru soruları sormazsanız doğru cevapları alamazsınız.

Nev

Gönül yanmadan dil söylemiyor.

Nev

Hayat basamaklarını çıkarken her adımınızı iyi düşünerek atın ki inerken mutlu olun. Her insan sevdiği ve mutlu olduğu işi yapmalı yoksa hayatını kiralamaktan ve mutsuz olmaktan kaçamazsınız.

Nev

Hayatın bana verdiklerini kendi içimde sindirip ona geri vermeyi seviyorum.

Nev

Hayatın çok çeşitli cilveleri var, o cilvelerin içinde nasıl durduğun önemli.

Nev

Hayatlarındaki en sıkıntılı anlarında ne olur benim şarkımı(Herşeye Rağmen) dinlesinler.

Nev

Her seçiş bir vazgeçiştir.

Nev

İlk şarkımı engelliler için yaptığım 'Her şeye Rağmen', engelliler için yazılmış bir şarkı. Şarkının ikinci bölümünde de engelli kavramı ile hepimizin içinde olan ve bu engeli kaldırdığımız zaman başkalarının engellerini de kaldırabileceğimiz anlatılıyor.

Nev

Işığın ve cismin olduğu her yerde gölge vardır ve bu doğaldır. Gölge karanlık değil, ışığın eksikliğidir. O yüzden eksik yanlarımızla yüzleşmeli ve bizi ışığa götürmesine izin vermeliyiz. Unutmamalı ki ikisinin de varacağı yer aslından öte değildir. Yeter ki gölgemiz kendi gölgemiz olsun!

Nev

İstedim ki deniz gibi olsun. Hem sığ hem derin olsun. Sanmayın başkadır niyetim, sadece kucaklamak istedim.

Nev

Kimileri müzikal kimliklerini yaşatmak için kimiler para kazanmak için müzik yapıyor. Ben insanlarla gönlümdekini paylaşmak istiyorum. Tabii ki para gelirse daha iyi projelerle dönebilme imkânımız oluyor.

Nev

Şarkı sözü yapıp, beste yapmaya başladığım dönemde televizyonlarda kadının göbeğinden zeytin yiyen şarkıcılar vardı! Gerçi sonraları 'Yaptığım yanlıştı özür dilerim' dediler, ama ne kadar samimiler bilemiyorum. O zaman kendi kendime 'Ben de acaba böyle bir adam mı olacağım?' diye düşündüm.

Nev

Sevmek özgürlüktür.

Nev

'Benim için sanat kesretle vahdet arasındaki köprüdür. Allah'ın, insanı yaratışındaki gayeyi idrak çabasıdır. O yüzden de ışığa gitmeden, gölgeli yanlarımızla yüzleşmek çok mühim'

Nev