Anna Sewell Sözleri

Anna Sewell - Ah! İnsanlarda biraz merhamet olsa......

Ah! İnsanlarda biraz merhamet olsa...
— Anna Sewell

facebook-icon whatsapp-icon twitter-icon email-icon

DiğerAnna SewellSözleri

Bakacak atlarım olmasa kendimi boşlukta hissederdim.

Anna Sewell

Bana sorarsanız dünyada moda kadar kötü bir şey olamaz. Örneğin köpeklerin haline bakın. Köpeklerin kuyruklarını kesiyorlar. Böylece kuyruklar ponpon gibi duruyormuş güya. Sonra zavallıların güzel küçük kulaklarını da kesip sivriltiyorlar. Böylece köpeklere daha zeki bir hal geliyormuş. Budalalık!

Anna Sewell

Bence moda dünyadaki en kötü şeylerden biri. Örneğin köpeklere neler yaptıklarına bakın. Cesur görünsünler diye kuyruklarını keserler, yırtıcı görünsünler diye kulaklarını kesip sivriltirler; inanılır gibi değil!

Anna Sewell

İnsanlar sadece gözünle gördüğüne gerçekten güvenebilirsin derler; fakat bence sadece hissettiğine güvenebilirsin.

Anna Sewell

İş bazen ağır olabilir ama dost bir el, dost bir ses işi kolaylaştırır.

Anna Sewell

İyi şans kime eşlik edeceği konusunda çok seçicidir; genellikle de sağduyulu ve iyi yürekli olanları seçer, en azından ben böyle gördüm.

Anna Sewell

Neden insanlar hayvanlara karşı acımasız?

Anna Sewell

Oğlanlar, bir at veya midilliyi, diledikleri süre ve dilediklerince hızlı koşup durabilecek bir lokomotif ya da harman dövme makinesi gibi bir şey sanıyorlar; bir midillinin yorulabileceğini veya duyguları olduğunu hiç düşünmüyorlar.

Anna Sewell

Ve insanların şefkatine ilişkin geçirdiğim ilk deneyim bu oldu, her şeyi zorla yaptırdılar. Ne istediklerini anlamama fırsat tanımadılar.

Anna Sewell

Ah! İnsanlarda biraz merhamet olsa...

Anna Sewell